Bohoslužba na Vyšehradě věnovaná památce zesnulých

 03.11.2012 |

Dne 2. listopadu 2012 byla v bazilice sv. apoštolů Petra a Pavla na Vyšehradě  sloužena mše svatá věnovaná památce zesnulých. Mši svatou celebroval kard. Dominik Duka, arcibiskup pražský a Primas český spolu s Vyšehradskou kapitulou. 

Po mši svaté se vydal průvod kněží a poutníků s rozžatými svícemi na Vyšehradský hřbitov před Slavín, kde  společnou modlitbu vedl děkan Vyšehradské kapituly Mons. Tomáš Holub.

Kardinál D. Duka, Mons. Tomáš Holub, děkan kapituly a P. Jan Kotas, farář vyšehradské baziliky v doprovodu ministrantů se vydali na pouť po hřbitově, kde  u hrobů a památníků významných osobností položili věnce, květiny a zapálili svíce.  Také se zastavili v kapitulní kapli v arkádách hřbitova, kde  jsou v kryptě pohřbeni členové Vyšehradské kapituly.

Fotografoval : Karel Lojka

gallery