Bohoslužby po coronaviru naplno

 11.05.2020 | Od pondělí 11. 5. 2020 je umožněno konat bohoslužby až pro 100 účastníků. Aktualizováno 29. 5. 2020

Současná situace pandemie umožňuje vrátit se k běžnému pořadu bohoslužeb s tím, že všechny budou směřovány prozatím do baziliky sv. Petra a Pavla s ohledem na velikost prostoru a tedy i snížení rizika nákazy.

Při vstupu do baziliky je možnost dezinfikování si rukou, dezinfekce je k dispozici. Po celou dobu pohybu v bazilice je třeba mít roušku. Je třeba dodržovat bezpečné rozestupy cca 2 m s tím, že rodiny žijící ve společné domácnosti rozestupy přirozeně nemusí dodržovat. Svaté přijímání podáváme z důvodů bezpečnosti a vzájemné ohleduplnosti na ruku. Svátost smíření je vhodné vždy domluvit s přítomným knězem nebo se domluvit individuálně.

Během května bude po večerní mši svaté májová pobožnost k Panně Marii.

Papež František nás vyzval, abychom obnovili svou lásku k růženci. Nabízíme jeho modlitbu.

Pevné zdraví a Boží ochranu vyprošuje P. Michal Němeček