Bohoslužby v neděli 4. října 2020 a dále

 01.10.2020 | V neděli 4. 10. mše svaté jako obvykle. Od pondělí 5. 10. Nouzový stav přinese pozitivní změnu...

Bohoslužby 4. 10. proběhnou standardně podle dosud platných předpisů.

Prosíme o zachování nošení roušek, dodržování rozestupů a o moudrou zdrženlivost v blízkých kontaktech. I nadále prosíme o nezdržování se v sakristii a pokud možno nevyužívání toalety v kostele. V interiéru baziliky by neměli být během mše svaté stojící lidé, ponechme tuto možnost rodičům maličkých dětí, kteří přeci jen musejí tu a tam popojít s dětmi. Farní káva se zatím nebude konat.

Od pondělí 5. 10.

Vláda ČR zavádí nové restrikce a od pondělí 5. října vyhlásila nouzový stav. Podle tohoto vyhlášení se sice omezuje provoz mnoha míst, ale při bohoslužbách smí být až 100 lidí (ne však více) a nesmí se hromadně zpívat.

Mše svaté v týdnu po 5. 10. zůstávají beze změn.

Po dobu trvání nouzového stavu chceme nabídnout více nedělních bohoslužeb nejen vlastním farníkům, ale také vypomoci blízkému kostelu sv. Ignáce na Karlově náměstí. Proto zavádíme od 11. 10. v neděli ještě večerní mši svatou v 18 hodin. Nabízíme ji především farníkům od sv. Ignáce, ale mohou ji využít i naši farníci. Snad toto rozšíření bude možné vnímat jako pozitivní změnu na jinak ne příliš radostných událostech kolem koronaviru.

V případě jakékoli nejasnosti či potřeby pomoci nás neváhejte kontaktovat.
Pevné zdraví!

P. Michal Němeček