Mše svatá 27. 9. bude v obvyklém čase

26.09.2020 | i když se situace kolem pandemie coronaviru zhoršuje, mše svatá v neděli 27. září 2020 bude v obvyklém bohoslužebném pořádku.

Vážení farníci,

I nadále platí tato opatření:

1) každý účastník kromě malých dětí musí mít roušku zakrývající ústa i nos,
2) každý má své místo k sezení (jde o eliminování volného pocházení po bazilice),
3) pokusíme se maximálně držet rozestupy (samozřejmě neplatí pro členy rodiny),
4) při svatém přijímání budeme podávat na ruku,
5) pozdravení pokoje nebude podáním ruky ale formou úklony.

6) Zpovídání nebude ve zpovědnici, ale v boční Šancovské kapli.
7) Po mši svaté nebude do odvolání farní káva.
8) Pokusíme se eliminovat pobývání v zákristii všech, kdo tam nemají žádnou službu
9) a také maximálně omezíme využívání toalety, aby pokud možno sloužila jen pro ty, kdo v bazilice pracují.

Pokud se někdo necítí dobře, ať raději zůstane doma, stejně tak ti, kteří váhají, zda nespadají do karantény, i když je zatím hygienická služba nekontaktovala.

Pokud by někdo měl strach přijít z obavy, že se od jiných nakazí, dejte nám vědět. Pokusíme se s vámi spojit a hledat možnosti, které jsou bezpečnější (viz kontakty). Připomínám také, že všednodenní bohoslužby probíhají v menším počtu účastníků a jsou tedy bezpečnější.

Všem vám děkuji za pomoc zvládnout opatření v této nelehké době a vyprošuji vám pevné zdraví pro vás i pro všechny vaše blízké!

P. Michal Němeček