Mše svatá za všechny zemřelé na Vyšehradě

 03.11.2011 |

2. listopadu 2011 od 17. hodin byla sloužena mše svatá za všechny zemřelé ve zcela zaplněné bazilice sv. apoštolů Petra a Pavla na Vyšehradě. Hlavním celebrantem mše svaté byl Mons. Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český. Po mši se všichni shromáždění , držíce v rukou rozžatou svíci, odebrali průvodem na vyšehradský hřbitov ke Slavínu, kde probošt Vyšehradské kapituly Mons. Anton Otte vedl modlitby za všechny zemřelé. Během obřadu , za zpěvu žalmů, se odebrali kanovníci Vyšehradské kapituly v čele s arcibiskupem Mons. Dukou a proboštem Mons. A. Otte po hřbitově k náhrobkům významných osobností, k památníku kněží a řeholníků – obětí totalitních režimů a do kapitulní kaple s kryptou, kde uctili památku zemřelých.
Omluvte sníženou kvalitu snímků, byly staženy z videozáznamu

gallery