Od neděle 27. 12. změna pravidel pro bohoslužby

 24.12.2020 | Pravidla PES znovu zavádějí na neděli pouze sv. přijímání.

Od neděle 27. 12. se opět zpřísňují pravidla spojená s šířením nemoci covid 19. Proto musíme také omezit bohoslužebný provoz v bazilice. Na bohoslužbě smí být 10 % kapacity míst k sezení, to je cca 16 lidí.
Proto v neděle a také 1.1. budeme od 9:30 do 11:00 podávat sv. přijímání.
Všednodenní bohoslužby zachováme.
Prosíme o pochopení.

Lze využít televizního přenosu bohoslužeb na televizi Noe:

neděle 27. 12.  kostel sv. Jana a Pavla, Místek
Nový rok 1. 1.  z baziliky sv. Petra v Římě

Streamované bohoslužby

Lze využít i řady live streamů (https://www.mseonline.cz/), i když některé jsou podmíněny tím, že máte svůj účet na facebooku, a některé mají velmi slabou kvalitu přenosu. Je tedy třeba si vyzkoušet, které vysílání kvalitně zachytíte.

Nedělní texty liturgických čtení a přímluv

Návod na domácí bohoslužbu s rodinou je na pastorace.cz.
Texty čtení na neděli lze najít na www.vira.cz nebo lze využít webové stránky www.liturgie.cz.