Půlnoční na Vyšehradě 2020

 18.12.2020 | Letošní půlnoční bude formou bohoslužby slova před bazlikou: 24. 12. ve 24:00.

Milí pravidelní návštěvníci tradiční „půlnoční“, podle aktuálních informací jsou půlnoční bohoslužby 24. 12. možné (více zde) i přes předpokládaný zákaz vycházení.
Avšak vzhledem ke složité situaci v souvislosti s pandemií covid 19 je aktuálně možné, aby se bohoslužeb účastnilo pouze tolik lidí, kolik zaplní 20 % míst k sezení, což na Vyšehradě znamená cca 30 lidí.

Proto jsme se rozhodli letošní půlnoční udělat formou krátké bohoslužby slova ve vchodu do baziliky ve 24:00.

Nikdo z příchozích tak do baziliky nebude moci vstoupit, ale společně vyslechneme evangelium, pomodlíme se za naši zemi a připojíme vánoční hymnus. Nikdy jsme takto bohoslužbu nezkoušeli, tak můžete s námi zažít něco nového, možná i s drobnými nedostatky... Trvání by nemělo přesáhnout 30 minut.

Pokud se připojíte, prosíme o zachování bezpečných rozestupů a nepopíjení alkoholu před bazilikou. Předpokládáme přítomnost městské policie.