Sčítání lidu 2021 a výzva biskupů...

 19.03.2021 | Nezapomeňte vyplnit formulář sčítání lidu od 27. 3. do 9. 4. 2021 a připojte i údaj „náboženská víra“.

Od 27. března 2021 začne celorepublikové sčítání lidu. V příslušném formuláři se nachází také dobrovolná otázka na příslušnost k „náboženské víře“ (otázka B10). Zveme, aby každý podle vlastního křtu vyplnil příslušnost ke své církvi např. „Církev Římskokatolická“.

Všechny potřebné informace ke sčítání najdete na stránkách: https://scitani.cz/, kde také bude od 27. 3. zpřístupněn online formulář.

Český statistický úřad letos velmi naléhavě vyzývá, aby lidé údaje zadávali primárně přes internet. Online sčítání bude trvat pouze do 9. dubna!! Pokud někdo nevyplní sčítání online, bude možné je odevzdat do 11. května v podobě vyplněného papírového formuláře. Účast na sčítání lidu je povinná pro všechny, kteří mají v Česku trvalý či přechodný aspoň 90denní pobyt nebo azyl.

Statistikové vyzývají, aby lidé využili pomoci svých potomků nebo sousedů, pokud si s počítačem a internetem tolik „nerozumí“.

A protože jde o důležité téma i pro církev, katoličtí biskupové vyzývají, aby se lidé ke sčítání nejen připojili, ale vyplnili důležitý údaj o příslušnosti k církvi v kolonce „náboženská víra“. Více k tomu na stránkách www.cirkev.cz.

(Obrázek převzat ze stránek https://www.scitani.cz)