Ekonomická a Pastorační rada farnosti

Jak funguje farnost

Farnost je spravována duchovním správcem (farář nebo administrátor). Ten vystupuje jako jednatel za právnickou osobu farnost. Ale správa každé farnosti vyžaduje více lidí. V naší farnosti pomáhá řídit chod jednak pastorační asistentka a dále teké Ekonomická a Pastorační rada.

Ekonomická rada

Ekonomická rada nahlíží do ekonomické správy, dává podněty a přichází s inovacemi pro ekonomický chod farnosti. Její setkání ani zápisy nejsou veřejné, ale každý farník má právo oslovit některého z členů ekonomické rady a konzultovat s ním své připomínky. Stanovy ekonomické rady farnosti jsou zde.

Členy ekonomické rady jsou: J. Lebeda, D. Perutka, M. Mugerli

Ekonomie vyšehradské farnosti je postavena čistě na darech, protože farnost nevlastní žádné nemovitosti ani žádné majetky, které by sloužily vedlejší hospodářské činnosti. Kostely i kancelář má farnost v nájmu. Pro správné vedení účetnictví využívá profesionální účetní, které hradí její práci formou faktur.

Pastorační rada

Pastorační (dříve farní) rada dává impulzy a pomáhá organizovat pastorační život farnosti ve všech rozměrech jeho aktivit. Stanovy pastorační rady jsou k dispozici zde.

Aktuálními členy Pastorační rady jsou: M. Němeček, D. Vopřada, Š. Šuranová Czernin, I. Dörrová, M. Kubín, s. K. Stráníková, E. Lukášová, s. L. Sčotková, L. Holubová

Zápisy ze setkání Pastorační rady:

27. května 2024

18. března 2024 strana1 strana 2